Our product range includes a wide range of sika flex 221, dr fixit polyurethane, sika polysulphide sealant, selsil selflex pu 40, dr fixit silicone sealant and 280 ml selsil ultra clear cartridge.
₹ 675 / Piece Get Latest Price
| Packaging Size | 500 ml |
| Application Industry | Joint filling |
| Surface Of Application | Metal |
| Grade Standard | Chemical |
| Brand | Perma |
| Strength | High |
₹ 300 / Litre Get Latest Price
| Form | Liquid |
| Usage/Application | Waterproofing |
| Packaging Size | 5L |
| Packaging Type | Bucket |
| Shelf Life | 24 Months |
| Brand | Dr Fixit |
Get Latest Price
| Packaging Size | 5 kg |
| Surface Of Application | Ceramic |
| Packaging Type | Bucket |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 260 / Piece Get Latest Price
| Packaging Size | 310 ml |
| Packaging Type | HDPE Barrel |
| Application Industry | Weatherproofing |
| Surface Of Application | Metal, Ceramic, Plastic |
| Grade Standard | Chemical |
| Strength | High |
| Chemical Resistance | Automotive Fluids |
| Product Brand | Selsil |
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Packaging Size | 250 ml |
| Model | Dr. Fixit 501 |
| Color | Clear |
| Compatible Material | Glass |
| Cure System | Acetic Cure |
| Features | UV Resistance |
₹ 285 / Piece Get Latest Price
| Packaging Size | 280 ml |
| Color | Clear |
| Cure System | Acetic |
| Compatible Material | Wood |
| Item Form | Paste |
| Features | One Part Sealant |
| Applications | Jointing |
| Packaging Type | Tube |
₹ 74 / Piece Get Latest Price
| Packaging Size | 310 ml |
| Brand | Selsil |
| Packaging Type | Cartage |
| Application Industry | Jointing |
| Surface Of Application | Metal |
| Form | Paste |
| Grade Standard | Chemical |
| Strength | Medium |
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Packaging Type | Pack |
| Strength | High |
| Product Brand | Sika |
| Pack Size | 333g |
| Form | Paste |
| Usage | Jointing |
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Color | Clear |
| Cure System | Acetic |
| Compatible Material | Wood |
| Item Form | Liquid |
| Packaging Type | Tube |
| Packaging Size | 50 ml |
| Features | One Part Sealant |
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Packaging Size | 280 ml |
| Brand | Selsil |
| Packaging Type | HDPE Barrel |
| Application Industry | Jointing |
| Surface Of Application | Ceramic |
| Form | Paste |
| Grade Standard | Chemical |
| Strength | High |
₹ 290 / Piece Get Latest Price
| Packaging Size | 280 ml |
| Cure System | Acetic |
| Compatible Material | Metal |
| Item Form | Paste |
| Packaging Type | Cartridge |
| Features | Strong Bond, Weatherproof |
| Applications | Jointing |
| Brand | Selsil |
| Color | Black |
₹ 280 / Piece Get Latest Price
| Packaging Size | 300 gm |
| Brand | Selsil |
| Packaging Type | Cartage |
| Application Industry | Wood working |
₹ 230 / Piece Get Latest Price
| Packaging Size | 310 ml |
| Color | Clear |
| Cure System | Acetic |
| Compatible Material | Wood |
| Item Form | Paste |
| Features | One Part Sealant |
| Applications | Jointing |
| Packaging Type | Tube |
Get Latest Price
| Packaging Size | 310 ml |
| Brand | Sensil |
| Application Industry | Jointing |
| Surface Of Application | Ceramic, Metal |
| Grade Standard | Chemical |
| Strength | High |
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Packaging Size | 310 ml |
| Brand | Selsil |
| Packaging Type | Cartage |
| Application Industry | Fire Sealant |
| Surface Of Application | Ceramic, Metal |
| Form | Paste |
| Grade Standard | Chemical |
| Strength | High |
Get Latest Price
Beena Hitendra Rathod (Office Assistant)
Venus Enterprises
Shop No.9, Raj Sundra, Near Maruti Nagar Ashok Van Shiv Vallab Lane, Dahisar East
Mumbai - 400068, Maharashtra, India